Mazda 6 pro rok 2018 – vzhled, motory, prodej

Na Los Angelské Motor Show byla představena nová Mazda 6, která by měla přijít někdy v první polovině roku 2018.

V tuzemsku se současná Mazda 6 snaží konkurovat větším sedanům jako jsou Škoda Superb, Volkswagen Passat nebo Hyundai i40. Momentálně se těsně vejde do 200 nejprodávanějších aut v ČR, a to by měla nová generace změnit.

Mazda 6 pro rok 2018

Exteriér

Co se týče exteriéru, tak ten byl vyladěn spíše kosmeticky, ale i přesto působí moderně. Maska chladiče vyměnila podélné mřížky za mesh, inovovaná jsou také přední a zadní  světla doplněná chromem.

Mazda 6 pro rok 2018

Interiér

V interiéru se odehrálo více změn, celkově byl však zachován velmi čistý vzhled, který potěší zejména minimalisty. Nová je středová konzole, která v Mazdách nabízí velmi praktický úložný prostor a doplněk interiéru zároveň. Přepracované jsou také budíky, které ve vyšších výbavových stupních budou virtuální. Centrální displej bude devítipalcový a bude jak dotykový, tak i ovládaný joystickem na středovém panelu. Interiér by také měl být lépe odhlučněný.

Mazda 6 pro rok 2018

Motory

Mazda by se u nové generace měla držet současného benzínového dvoulitru, který by měl být dále vylepšen a taktéž zůstane zachován 2.2 diesel Skyactiv, který má již v současné generaci velmi kultivovaný chod. V USA pak nová generace disponuje benzínovým motorem s obsahem 2.5, spekuluje se také o verzi s turbem, která je v americké CX-9.

Jízda by měla být díky upravenému podvozku hladší a zároveň agilnější, řízení pak neutrálnější díky upravené geometrii. Samozřejmostí je adaptivní tempomat a 360 stupňový monitoring vozu jako součást i-ACTIVESENSE paketu.

Mazda 6 pro rok 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *